Egy kalapács feje 20 dkg vas,az 50cm3 térfogatú fanyél tömege 30dkg. Mennyi a kalapács átlagsűrűsége?
Egy gyűrű 10g aranybólés 5g ezüstből készült. Mennyi a gyűrű anyagának átlagsűrűsége?
2013. jan. 19. 20:35
1/1 anonim válasza:
A kalapács össztömege 500 g. Az össztérfogathoz tudni kéne a fej térfogatát, ahhoz pedig a vas sűrűségét. Ez 7,8 g/cm3. Tehát a térfogat: 200 g/7,8 g/cm3 = 25,64 cm3.
Az össztérfogat 25,64+50 = 75,64 cm3.
Összsűrűség: össztömeg/össztérfogat = 500 g/75,64 cm3 = 6,61 g/cm3.