Segítene valaki fizikában?


Egy kalapács feje 20 dkg vas,az 50cm3 térfogatú fanyél tömege 30dkg. Mennyi a kalapács átlagsűrűsége?


Egy gyűrű 10g aranybólés 5g ezüstből készült. Mennyi a gyűrű anyagának átlagsűrűsége?


2013. jan. 19. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A kalapács össztömege 500 g. Az össztérfogathoz tudni kéne a fej térfogatát, ahhoz pedig a vas sűrűségét. Ez 7,8 g/cm3. Tehát a térfogat: 200 g/7,8 g/cm3 = 25,64 cm3.

Az össztérfogat 25,64+50 = 75,64 cm3.

Összsűrűség: össztömeg/össztérfogat = 500 g/75,64 cm3 = 6,61 g/cm3.

2013. jan. 19. 20:59