Matek felvételi? Nem értem ezt a feladatot


András, Béla és Cili ugyanazon a matematikaversenyen indult. Az eredmény-hirdetésen

kiderült, hogy Béla 1,6-szer annyi pontot kapott, mint András, Cili pedig fele annyi pontot

szerzett, mint András és Béla együtt. Összesen 273 pontot kaptak.

Hány pontot kaptak egyenként?


2013. jan. 18. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:

András=x

1,6*x+x+0.5*(1,6*x+x)=273

3.9x=273

x=70

András 70

Béla 1.6*70=112

Cili 182/2=91

2013. jan. 18. 13:33
 2/8 anonim ***** válasza:

fel kell írni az egyenleteket a szöveg alapján

b=1,6*c

2*c=a+b

a+b+c=273

Egy háromismeretlenes háromegyenletes egyenletrendszer.


b=1,6*c --> a másik 2 egyenletbe b helyére beírjuk a "1,6*c"-t.


2*c=a+1,6*c --> 0,4*c=a

a+1,6*c+c=273 --> a+2,6*c=273


Tehát most a 2 egyenlet:

0,4*c=a --> a második egyenletbe "a" helyére beírjuk, hogy 0,4*c

a+2,6*c=273 --> 0,4*c+2,6*c=273 --> 3*c=273 --> c=91

Tehát Cilinek 91 pontja van.

Mivel b=1,6*c, tehát b=1,6*91 --> b=145,6

Mivel a+b+c=273, azért a=273-b-c, tehát a=273-91-145,6=36,4


A pontok:

András: 36,4

Béla: 145,6

Cili: 91

2013. jan. 18. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Elnézést, félreolvastam a feladatot. Egy András helyett Cilit olvastam.

Az első válaszoló válasza helyes, az enyémet ne nézd, mert elrontottam sajnos. :(

2013. jan. 18. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:

András: x, Béla 1,6x , Cili 2,6x /2 = 1,3 x


x + 1,6x + 1,3 x = 273

3,9x = 273

x = 70

Tehát: András x = 70 pontot, Béla 1,6 * 70 = 112 pontot, Cili 1,3 * 70 = 91 pontot kapott.


Ellenőrzés: 70+112+91= 273 => 273 = 273

2013. jan. 18. 13:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként csodálatos matektanárod lehet, ha ezt felvételi előtt egy nappal nem tudod :( Sajnos a tesóméké is ilyen, nem tanít az semmit. Még jó, hogy tudtam neki segíteni.
2013. jan. 18. 13:43
 6/8 A kérdező kommentje:
mennek az egyenletek, tanultuk is 2 hónapon át, külön matekra is jártam, de ez a feladat kifogott rajtam :s amugy 35-7-9 pontos matek rossz?:s
2013. jan. 18. 15:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hová mész és emellett mennyire megy a magyar. Ha a magyar jobban megy akkor van esélyed nagyon erős iskolákba is. A tesóm 45 körüli matekokat és 30-35 pontos magyart szokott írni, aztán reméljük felveszik.
2013. jan. 18. 15:48
 8/8 A kérdező kommentje:

magyar 41-3-5 pontos szokott lenni.

amugy gödöllői Török Ignác, Pesti Szerb Antal, Kölcsey a cél.:)

2013. jan. 18. 16:15