Hogyan kell közönséges törtet százalékká alakítani?


2013. jan. 17. 18:07
 1/5 noema válasza:
Ha a törted a/b, a/b=x/100, a/b=x%
2013. jan. 17. 18:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyarul elosztod a 100-at a nevezővel, és az eredménnyel megszorzod a számlálót.


Így fog kinézni:


számláló * eredmény

___________________

100

2013. jan. 17. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
pl 2/6 = 100:6/2 ;)
2013. jan. 17. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvégzed az osztást (például beütöd számológépbe) és beszorzod 100-al.


Pl 2/5 = 2:5*100%=40%


1/3=1:3*100%=33,33%


3/7 = 42,85714286%

2013. jan. 17. 22:57
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. jan. 18. 17:28