A 7. a és 7. b osztályok létszáma egyenlő. A 7. a osztályba 22, a 7. b osztályba osztályba 10 fiú jár. A 7. b osztályba járó lányok száma háromszor annyi, mint a 7. a osztályba járó lányoké. Mennyi a 7. a és a 7b osztályok létszáma?

/Egyenletbe felírva/

2013. jan. 16. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:

22+x = 10 + 3x /-10

12 + x = 3x /-x

12 = 2x /:2

x=6


az osztályok létszáma 28 7a-ban is, 7b-ben is.

2013. jan. 16. 21:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Közös adat: a lányok száma. Számmal felírható a fiúk száma. Na most, ha láttál már egyenletet, nem lehet gond.


Segítség: a lányokat jelöld x-szel.


Ha nem megy üzenj, vagy írj itt. Segítek tovább. A megoldást nem mondom meg, ezt előre közlöm.

2013. jan. 16. 21:22
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. jan. 16. 21:29