/Egyenletbe felírva/2013. jan. 16. 21:09
1/3 anonim válasza:
22+x = 10 + 3x /-10
12 + x = 3x /-x
12 = 2x /:2
x=6
az osztályok létszáma 28 7a-ban is, 7b-ben is.
2/3 anonim válasza:
Közös adat: a lányok száma. Számmal felírható a fiúk száma. Na most, ha láttál már egyenletet, nem lehet gond.
Segítség: a lányokat jelöld x-szel.
Ha nem megy üzenj, vagy írj itt. Segítek tovább. A megoldást nem mondom meg, ezt előre közlöm.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. jan. 16. 21:29