Egy 32 fős csoport csónakkirándulásra indult. A csónakok két-, illetve háromszemélyesek. Hány lét- és hány háromszemélyes csónakot béreltek, ha összesen 12 csónakban indultak útnak, és minden csónakban pontosan annyian ültek, ahány személyes?

/EGYENLETBE FELÍRVA/

#házi feladat #egyenlet #32 ős csoport
2013. jan. 16. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

X legyen a kétszemélyes hajó, Y a háromszemélyes. Egyenletrendszer kell, felírom a két egyenletet, értsd meg, majd oldd meg:

1) X + Y = 12

2) 2X + 3Y = 32

2013. jan. 16. 20:01
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

12 csónak van, ez alapján ha x darab kétszemélyes van, akkor (12-x) darab háromszemélyes van.

x*2+(12-x)*3=32

2x+36-3x=32

x=4

Tehát 4 db kétszemélyes és 8 darab háromszemélyes csónakot béreltek.

2013. jan. 16. 20:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jan. 16. 20:03