FIZIKA - mikor kell oda tenni a kepletbe a "V. T" s = v. t+1/2. a. t^2 kepletben?


pl. egy olyan pl. amiben a vonat elkezd lassitani,fekezni majd megáll,megvolt adva a kezdeti sebesseg de nem tettek oda csak...


s=1/2.a.t^2 szerint szamoltak.


2013. jan. 16. 14:26
 1/4 PósánéAnita ***** válasza:
akkor valószínűleg csak lassítás alatt megtett utat kérdezték
2013. jan. 16. 14:59
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindig ez a képlet:

s = v0*t +1/2 * a * t^2


Ha v0=0, akkor


s = 0*t +1/2 * a * t^2

s = 1/2 * a * t^2 --> v0=0-nál az első tag eltűnik.


Ha v0 nem 0, akkor ki kell írni a v0*t-s részt.

2013. jan. 16. 15:02
 3/4 A kérdező kommentje:

En is igy tettem volna. Hogy kiirom a v0 részt,mivel a vonat mozgásban volt es elkezdett fekezni ezért volt valamilyen kezdeti sebessége. Igy is szamoltam de viszont nem jott ki az eredmeny. negativ jott ki az utra.


sot mivel ha fékez ezért s = vo.t - 1/2 .a.tˇ2


szoval ilyenkor - jel lessz a ket tag kozott,mivel fekezz? jol csinaltam?


Igen azt kellet hogy mekkora utat tesz meg mig lefekezz a vontat.

2013. jan. 16. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha lassul, akkor negatív a gyorsulása.
2013. jan. 16. 15:24