2.) Írja fel a következő pontpárokat összekötő egyenesek paraméteres egyenletrendszerét:

a) P (−2; 5; 6), Q(7; −1; 3)

b) P (5; 1; 2), Q(−5; 1; 3)


Az irányvektort honnan tudom meg? És a pont ami áthalad az egyik pontnak kell lennie?



2013. jan. 16. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Irányvektornak megfelel a PQ vektor. PQ vektor = (7;-1;3)-(-2;5;6) = (9;-6;-3).

A rögzített pontnak meg igen, megfelel az egyik a P,Q pontok közül. Nem feltétlen kell ezeket választani, a lényeg hogy a választott pont biztosan az egyenesen legyen. Most ilyenek vannak megadva.

Ha a P pontot választjuk, akkor a paraméteres egyenlet:

x=-2+9t

y=5-6t

z=6-3t

ahol t tetszőleges valós szám.

2013. jan. 16. 14:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. jan. 16. 15:29