2.) Írja fel a következő pontpárokat összekötő egyenesek paraméteres egyenletrendszerét:
a) P (−2; 5; 6), Q(7; −1; 3)
b) P (5; 1; 2), Q(−5; 1; 3)
Az irányvektort honnan tudom meg? És a pont ami áthalad az egyik pontnak kell lennie?
2013. jan. 16. 14:09
1/2 anonim válasza:
Irányvektornak megfelel a PQ vektor. PQ vektor = (7;-1;3)-(-2;5;6) = (9;-6;-3).
A rögzített pontnak meg igen, megfelel az egyik a P,Q pontok közül. Nem feltétlen kell ezeket választani, a lényeg hogy a választott pont biztosan az egyenesen legyen. Most ilyenek vannak megadva.
Ha a P pontot választjuk, akkor a paraméteres egyenlet:
x=-2+9t
y=5-6t
z=6-3t
ahol t tetszőleges valós szám.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. jan. 16. 15:29