2013. jan. 15. 17:50
1/1 Silber válasza:
pV=nRT
pV=m/MRT
p=Rho/MRT
Rho=pM/(RT)
Ha T=const. és p nő akkor Rho nő, és fordítva.
Ha T=const. kis értéken és kis térfogatra nyomjuk össze (komprimáljuk, azaz nő a nyomás), nagyon megnőhet a sűrűsége.
Amennyiben arra gondol, hogy folyadék lehet belőle, akkor leszögezném: gázokból csak akkor lehet komprimálással kicsapódást elérni, ha gőz.