Két fizika kérdés! A gázok izotermikus állapotváltozásánál hogyan függ a gázok sűrűsége a nyomástól? Mi történhet a gázzal, ha azt alacsony hőmérsékleten nagyon kis térfogatra nyomjuk össze?

2013. jan. 15. 17:50
 1/1 Silber ***** válasza:

pV=nRT

pV=m/MRT

p=Rho/MRT

Rho=pM/(RT)

Ha T=const. és p nő akkor Rho nő, és fordítva.

Ha T=const. kis értéken és kis térfogatra nyomjuk össze (komprimáljuk, azaz nő a nyomás), nagyon megnőhet a sűrűsége.

Amennyiben arra gondol, hogy folyadék lehet belőle, akkor leszögezném: gázokból csak akkor lehet komprimálással kicsapódást elérni, ha gőz.

2013. jan. 15. 18:07