Tudnátok segíteni kémiából?


Sajnos ezt a feladatot nem tudom kiszámolni és elég gyenge is vagyok a matek részéről! :/

A mesterséges szenek felülete üreges szerkezetük miatt sokkal nagyobb, mint az ugyanolyan térfogatú sima felületű testeké, így például 1 g faszén felszíne kb. 200 m2. Ez a felület tovább növelhető, az így kapott szén az aktív szén.


Számítsd ki, hogy 2,5 g faszén aktív szénné alakítása után kapott felszín hány teniszpálya területét tenné ki?


Tételezzük fel, hogy az eljárás során a faszén összfelszíne 4,5-szeresére nő meg és a teniszpálya mérete: 16mx35m. Válaszodat egy tizedesjegyre kerekítve add meg!



2013. jan. 13. 21:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ez egy egyszerű matek szöveges feladat, a kémiához nem sok köze van egyébként.


1g faszén 200 m2, akkor 2,5g faszén 2,5*200 m2 = 500 m2


Amikor aktív szénné válik, akkor a felszíne 4,5-szeresére nő, tehát 4,5*500 m2 = 2250 m2


Egy teniszpálya felszíne 16m * 35m = 560 m2


A 2250 m2-ben az 560 m2 hányszor van meg?

2250/560 = 4,0178 - szor van meg, tehát kerekítve 4,0 teniszpályányi lesz a felszíne 2,5g aktív szénnek.

2013. jan. 13. 22:06