Mi a szabadesésnél használatos képletek?

2013. jan. 9. 09:40
 1/1 anonim válasza:

G=m*g (Erő[N]=tömeg[kg]*gyorsulás[m/s²]), ahol g=10m/s²

Ez az erő a tárgy súlya.



v=g*t (sebesség[m/s]=gyursulás[m/s²]*idő[s])

s=(g*t²)/2 (megtett út[m]=gyorsulás[m/s²]*időnégyzet[s²])/2

2013. jan. 9. 10:08