FIZIKA - valaki leirná kormozgásoknál használatos kepleteket?


annyi fajta keppen van kifejezve egy egy dolog hogy..mar elvesztem bene.


Valki leirna oket amiket hasznalnak?


2012. okt. 20. 15:27
 1/1 bongolo ***** válasza:

A legfontosabbak:

Szögsebesség:

ω = 2π/T      (T a periódusidő, ennyi idő alatt megy egy kört)

Kerületi sebesség:

v = r·ω       (r a sugár)

centripetális gyorsulás:

a_cp = v²/r

másképpen:

a_cp = ω²·r

centripetális erő:

F_cp = m·a_cp = m·v²/r = m·ω²·r

2012. okt. 21. 00:58