Kérlek, nagyon fontos! Matek feladat! Ezen múlik h megbukok-e vagy nem?


gyök alatt a 8 osztva gyök alatt a 100-zal

gyök alatt a 6 osztva gyök alatt a 27-tel

gyök alatt az 5 osztva gyök alatt a 3-mal

4 osztva gyök alatt az 5-tel

4*gyök alatt az 5 osztva 5-tel


2013. jan. 7. 17:00
1 2
 11/16 PósánéAnita ***** válasza:
másodikos vsgy harmadikos vagy?
2013. jan. 7. 17:54
 12/16 PósánéAnita ***** válasza:
másodikos vagy harmadikos vagy?
2013. jan. 7. 17:56
 13/16 A kérdező kommentje:
2.-os
2013. jan. 7. 18:08
 14/16 PósánéAnita ***** válasza:

sok értelmét nem látom a feladatoknak, de legyen:

4*gyök 5 /5= gyök alatt (16*5)/ gyök 25= gyök(80/25)=gyök(16/5)=4/ gyök5

gyök15/3= gyök5*gyök3 /gyök3 a négyzeten= gyök5/ gyök3= gyök(5/3)

gyök4/(5*gyök3=gyök4*gyök3 / 5*gyök3 a négyzeten= gyök12 /15

2*gyök3 /15= gyök(4*3) / 15= gyök12 /15

gyök2/(2*gyök3)= gyök2 / gyök12= gyök(2/12)=gyök(1/6)= 1/gyök6= gyök6/6

gyök6/6= ugyanaz, mint az előző, csak hátulról

3*gyök20 /2*gyök4 = 3*2*gyök5 / 2*2= 3*gyök5 /2

2013. jan. 7. 21:47
 15/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :) ha lehetne még ezt az egyet :D

3*gyök alatt az 5 osztva 2-vel

2013. jan. 8. 15:56
 16/16 PósánéAnita ***** válasza:

csak a 3-t lehet benni a gyökjel alá, tovább nem alakítható: 3*gyök(5/2)= gyök(9*5 /2)=gyök(45/2)

azért szólj, hogy meglett-e a kettes félévkor, mmost már engem is érdekel

2013. jan. 8. 16:56
1 2