Kérlek, nagyon fontos! Matek feladat! Ezen múlik h megbukok-e vagy nem?


gyök alatt a 8 osztva gyök alatt a 100-zal

gyök alatt a 6 osztva gyök alatt a 27-tel

gyök alatt az 5 osztva gyök alatt a 3-mal

4 osztva gyök alatt az 5-tel

4*gyök alatt az 5 osztva 5-tel


2013. jan. 7. 17:00
1 2
 1/16 anonim válasza:
gyök8/gyök100= 2*gyök2 / 10= gyök2/5
2013. jan. 7. 17:09
 2/16 anonim válasza:
gyök6/gyök27= gyök2*gyök3 / gyök3 * 3 = gyök2/3
2013. jan. 7. 17:11
 3/16 PósánéAnita ***** válasza:

1.feladat: írhatod egy gyökjel alá is, ekkor a 8 ésa 100 egyszerűsíthető 2-vel, lesz belőle: gyök alatt 4 osztva 25-tel, amiből pontpsan gyököt lehet vonni: 2/5

2.feladat: írhatod egy gyökjel alá, ekkor egyszerűsíthetsz 3-mal,és innen nincs tovább.

3.feladat: egy gyökjel alá írod a törtet és vége a feladatnak

4. feladat: ezt valószínűleg gyökteleníteni kell. szorozd meg a törtet gyök 5 osztva gyök 5 törttel. A számlálót a számlálóval a nevezőt a nevezővel szorozd össze( írd egymás mellé), a nevezőben: gyök 5* gyök 5= gyök 5 a négyzeten, az 5, számlálóban: 4*gyök 5.

5.feladat: ezzel mit kell csinálni? ezt biztos jól írtad le?ezzel így nem lehet mit kezdeni

2013. jan. 7. 17:14
 4/16 anonim válasza:
gyök5/gyök3= gyök 2 * gyök3 / gyök3 = gyök 2
2013. jan. 7. 17:14
 5/16 PósánéAnita ***** válasza:
a 4. válaszoló megmondaná ezt hogy gondolta? ilyen nincs
2013. jan. 7. 17:21
 6/16 A kérdező kommentje:

biztos h jó az 5-ös.és még ezeket leírnátok?

4*gyök 5 osztva 5-tel

gyök 15 osztva 3-mal

gyök 4 osztva 5*gyök 3

2*gyök 3 osztva 15-tel

gyök 2 osztva 2* gyök 3-mal

gyök 6 osztva 6-tal

3*gyök 20 osztva 2*gyök 4-gyel

gyök 6 osztva 6-tal

Előre is Nagyon Köszi!

2013. jan. 7. 17:26
 7/16 PósánéAnita ***** válasza:
tanultátok a törtkitevős hatványt is?
2013. jan. 7. 17:28
 8/16 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs naon szar tanárunk van,semmit nem értek :'(
2013. jan. 7. 17:32
 9/16 PósánéAnita ***** válasza:
az 4.gyök,vagy 4szer gyök?
2013. jan. 7. 17:32
 10/16 A kérdező kommentje:
4*gyök= 4 szer gyök
2013. jan. 7. 17:38
1 2