nem tudom biztosra,hogy kell megcsinálni,tudnátok segíteni?2013. jan. 6. 17:00
1/5 anonim válasza:
a 4-esek után esetleg nincs valami jel?:)
2/5 anonim válasza:
4(3x-8)+7=19-4(3x-1)
12x-32+7=19-12x+4
12x-25=23-12x
24x=48
x=2
Istenem, ha mi is ilyeneket vennénk még, de jó is lenne. Tanuljál, mert ha már itt elveszted a fonalat, és feladod, akkot elég nehezen boldogulsz majd a későbbiekben..:(
3/5 A kérdező kommentje:
1. a 4es után szorzás;d
2. gondoltam,hogy ez lesz, köszönöm!
2013. jan. 6. 17:26
4/5 Bozsikrisz válasza:
segíteni nem tudok, de első válaszát fogadd meg, mert tényleg az alapok a legfontosabbak. Mondjuk én ebből a képletből azt sem tudnám megmondani, hogy ez valaminek az alapja e, vagy egy nagyon bonyolult képlet :D
Érettségiig kínszenvedés volt az életem a matekkal, utána amilyen messze lehet, én elkerültem :)
De nem is érzem a tudás hiányát, csak azt a pár évet kell vele kibírni. Sok sikert!
5/5 anonim válasza:
Második vagyok. Nem akartam kisregényt írni, mert csak telóról csináltam, és 10 perc volt leírni így is.. Szóval a lényeg, hogy ez a típus viszonylag elég sok feladatban vissza fog köszönni, és ha megjegyzed a leglényegesebbet, hogyha a zárójel előtt mínusz áll, és a zárójelben is, akkor az plusszá változik, akkor már menni fog a dolog. Sok sikert hozzá, és ne add fel!:)