nem tudom biztosra,hogy kell megcsinálni,tudnátok segíteni?

2013. jan. 6. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
a 4-esek után esetleg nincs valami jel?:)
2013. jan. 6. 17:11
 2/5 anonim ***** válasza:

4(3x-8)+7=19-4(3x-1)

12x-32+7=19-12x+4

12x-25=23-12x

24x=48

x=2


Istenem, ha mi is ilyeneket vennénk még, de jó is lenne. Tanuljál, mert ha már itt elveszted a fonalat, és feladod, akkot elég nehezen boldogulsz majd a későbbiekben..:(

2013. jan. 6. 17:12
 3/5 A kérdező kommentje:

1. a 4es után szorzás;d

2. gondoltam,hogy ez lesz, köszönöm!

2013. jan. 6. 17:26
 4/5 Bozsikrisz válasza:

segíteni nem tudok, de első válaszát fogadd meg, mert tényleg az alapok a legfontosabbak. Mondjuk én ebből a képletből azt sem tudnám megmondani, hogy ez valaminek az alapja e, vagy egy nagyon bonyolult képlet :D

Érettségiig kínszenvedés volt az életem a matekkal, utána amilyen messze lehet, én elkerültem :)


De nem is érzem a tudás hiányát, csak azt a pár évet kell vele kibírni. Sok sikert!

2013. jan. 6. 17:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nem akartam kisregényt írni, mert csak telóról csináltam, és 10 perc volt leírni így is.. Szóval a lényeg, hogy ez a típus viszonylag elég sok feladatban vissza fog köszönni, és ha megjegyzed a leglényegesebbet, hogyha a zárójel előtt mínusz áll, és a zárójelben is, akkor az plusszá változik, akkor már menni fog a dolog. Sok sikert hozzá, és ne add fel!:)
2013. jan. 6. 20:41