Integrálási feladat. Valaki meg tudná oldani?

∫(3x-5)cosx
2013. jan. 6. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Bontsd fel a szorzatot, x*cosx részt integráld parciálisan, a másik tag egyszerű alapfeladat.

[link]

2013. jan. 6. 16:24
 2/2 anonim ***** válasza:

Parciális integrálás v(x)=3x-5, u'(x)=cos(x) v'(x)=3 u(x)=sin(x) után

∫(3x-5)cos(x) dx=3*cos(x)+(3x-5)*sin(x)+C. Sz. Gy.

2013. jan. 6. 16:41