∫(3x-5)cosx2013. jan. 6. 15:58
1/2 anonim válasza:
Bontsd fel a szorzatot, x*cosx részt integráld parciálisan, a másik tag egyszerű alapfeladat.
2/2 anonim válasza:
Parciális integrálás v(x)=3x-5, u'(x)=cos(x) v'(x)=3 u(x)=sin(x) után
∫(3x-5)cos(x) dx=3*cos(x)+(3x-5)*sin(x)+C. Sz. Gy.