Az egerek hány százaléka szereti az edami sajtot?

A laboratóriumban az egerek 1/4-e szürke, a többi fehér. A szürke egerek 72 %-a, a fehér egerek 64 %-a szereti az edami sajtot. Az egerek hány százaléka szereti az edami sajtot?
2013. jan. 3. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A segítség és a légyszíves kulcsszavak is elmaradtak.
2013. jan. 3. 19:20
 2/4 A kérdező kommentje:
Légyszíves...
2013. jan. 3. 19:22
 3/4 PósánéAnita ***** válasza:
100%

szürke egerek száma x/4

fehér egerek száma: 3x/4

szürke egér szereti: x/4 * 0,72= x* 0,18

fehér egér szereti: 3x/4 * 0,64= x* 0,48

összeadva 0,66x, tehát 66

2013. jan. 3. 19:24
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. jan. 3. 19:25