A laboratóriumban az egerek 1/4-e szürke, a többi fehér. A szürke egerek 72 %-a, a fehér egerek 64 %-a szereti az edami sajtot. Az egerek hány százaléka szereti az edami sajtot?2013. jan. 3. 19:19
1/4 anonim válasza:
A segítség és a légyszíves kulcsszavak is elmaradtak.
2/4 A kérdező kommentje:
Légyszíves...
2013. jan. 3. 19:22
3/4 PósánéAnita válasza:
szürke egerek száma x/4
fehér egerek száma: 3x/4
szürke egér szereti: x/4 * 0,72= x* 0,18
fehér egér szereti: 3x/4 * 0,64= x* 0,48
összeadva 0,66x, tehát 66
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. jan. 3. 19:25