Gyermekem ezeket a feladatokat kapta házi feladatnak a szünetre. És ezeket még nem sikerült megoldanunk. Kérlek segítsetek.


1.Tomi két háromjegyű számot képzett a 0; 7; 3; 5; 2; 8 számkártyákból. Ezeket leírta egy lapra (A; B), majd újabb háromjegyű számokat képzett a kártyákból (C; D). Ezeket is lejegyezte a papírjára.

Legfeljebb milyen nagy lehet (A + B) – (C – D) = ?


2. Ha felismerted a szabályunkat, válaszd ki a sorozat következő elemét a megadott lehetőségek közül!

1; 2; 5; 14; 41; 122; …



3. Az iskolai bajnokságban egy győztes meccsért 3 pont jár, a döntetlenért 1 pont, és a vesztes meccsért nem jár pont. Az egyik osztály csapata a legutóbbi mérkőzésig már 8-szor győzött, 3-szor döntetlent játszott, és 2-szer veszített.

Mi lett a legutóbbi mérkőzés kimenetele, ha így átlagosan 2 pontot szereztek mérkőzésenként?


A, Győztek.

B, Veszítettek.

C, Döntetlent játszottak.

D, Ennyi adatból nem lehet meghatározni.


4. Egy kézi csomózású szőnyeg tervezője a szőnyeg alaprajzát a tervrajzon 1:25 arányban készítette el.

Mekkora a tervrajzon egy 400 cm x 25 dm-es szőnyeg?


5. Egy négyzet alakú papírlapot újra meg újra félbehajtunk, majd az ilyen módon összehajtogatott lapot átlyukasztjuk.

Hányszor kell félbehajtanunk ahhoz, hogy a hajtogatás végén történő háromszori lyukasztás után a szétterített négyzeten 192 db lyuk legyen?


6. Egy zacskóban 250 cukorka volt. A három testvér eképpen osztozott rajta: a legidősebb kivett 7 db-ot, a középső 6 db-ot, a legkisebb pedig 5 db-ot. Addig folytatták mindezt a sorrendet és db-számot betartva, míg a zacskó kiürült.

Hány cukorkája lett összesen annak a gyereknek, aki az utolsó cukrot vette ki?


7.

Laci megkérdezte a matematika tanárnőjét, hogy hány éves. A tanárnő azt válaszolta, hogy a nők életkorát nem szokás firtatni, de ha megfejti a rejtvényét Laci, akkor abból megtudhatja az övét. Majd ezt mondta a tanárnő: „Ha a négy évvel későbbi koromat hárommal megszorozzák, és levonják ebből az öt évvel ezelőtti korom háromszorosát, akkor megkapják akkori életkoromat, amikor feleannyi idős voltam, mint most vagyok.”

Hány éves a tanárnő?


8. Végezd el a kijelölt műveletet!

{[(97 264 : 8 + 1 284 200 : 100) : 1000 · 7 + 947] · 100} :

({[27 000 : 54 · (200 + 30 · 60) – 937 000] : 45 – (24 · 25 – 200)} : 20) =

Melyik állítás igaz a kapott hányadosra?


A, Minden második számjegye páros szám, a többi páratlan.

B, A számjegyei első feléből képzett 2 jegyű szám éppen fele a másik feléből képzett számnak.

C, Minden számjegye a szomszédos nagyobb helyi értéken levőnek a fele.

D, A legnagyobb helyi értéken levő számjegy a legnagyobb alaki értékű is egyben.


9. Hány vágással lehet egy négyzetet (nem feltétlenül egybevágó) 7 db kisebb négyzetre darabolni? (A darabolandó papírt csak egy rétegben vághatod!)


10. Egy fémhengereket gyártó vállalattól kellene elfuvarozni 100 db fémhengert, melyek tömege rendre 41 kg; 43kg; 45kg; 47kg; … ; 239 kg. A megbízott vállalkozó egyszerre 4 teherautót tudna küldeni, melyek mindegyikével 1 fordulóval 3,5 t rakományt tudnának elszállítani.

Elméletileg elszállítható-e egyszerre az összes rakomány?


A, Sajnos éppen nem fog felférni az összes rakomány.

B, Még 1 teherautóra szükség lenne.

C, Ennyi teherautó még sok is ehhez a rakományhoz.

D, Maximális terhelést kapnak a teherautók, és nem marad ki fémhenger.


12. Dóri és barátnője, Zsófi hétfőn megszámolta, hogy a 80 cm kerületű biciklikerék pontosan 2500-at fordul, mialatt Dóriék lakásától Zsófiék kapujához érnek. Kedden Dóri elindult Zsófiék felé olyan tempóban, hogy egyenletesen gyalogolva 60 perc alatt 2 km-t és 350 m-t tudna megtenni. Zsófi ugyanekkor biciklire pattanva igyekezett Dóriék felé olyan sebességgel, hogy így óránként 5,15 km-t haladna.

12 perc múlva milyen messze lesznek egymástól?


Köszönöm Szépen a segítséget.



2012. dec. 30. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
én ezt el nem olvasom XD
2012. dec. 30. 17:48
 2/7 anonim ***** válasza:

2-es:

szorozva 3 mínusz 1.

122*3-1=365


3-as:

"8-szor győzött, 3-szor döntetlent játszott, és 2-szer veszített. "


8*3+3=25 pont 13 meccs alatt

összesen 14 meccset játszottak 2 pontos átlaggal, az szintén 28 pont.

Vagyis az utolsó meccsen 0 pontot szereztek-->kikaptak.

2012. dec. 30. 18:57
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Akkor nem :)

Második válaszolónak pedig köszönöm szépen. :))

2012. dec. 30. 20:45
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es:


A+B maximális legyen, az úgy jön ki, ha a nagy számokat tesszük előre


853+720


-(C-D)=D-C

Vagyis ez akkor jó, ha D minél nagyobb C minél kisebb.


875-203


Megvan a 4 szám, ebből már remélem ki tudod számolni a végeredményt.

----------

4-ös

1:25-ös méretarány, egyszerűen osztani kell 25-el a valós méreteket.

16cm x 1dm szebben néz ki, ha egységes a méártékegység:

16cm x10 cm

---------

5-ös:

Nem hajtom félbe: 1 lyukasztás --> 1 lyuk

1-szer hajtom: 1 lyukasztás --> 2 lyuk

2-szer hajtom: 1 lyukasztás --> 4 lyuk (2^2)


stb.

192 lyuk = 3*2^n /:3

64=2^n


n=6-szor kellett hajtani.

2012. dec. 30. 21:01
 5/7 anonim válasza:

10. fémhengeres

Hát a fémhengerek súlya mindig 2-vel növekszik. Tehát össze kell adni a 100 db fémhenger egyenkénti súlyait (41+43+45...+239) Ez az összeg 13634 kg vagyis 13,634 tonna. Egy teherautó, ha jól értelmeztem, 3,5 tonnát bír elvinni. ! teherautó van, tehát 3,5 szorozva 4-gyel az 14 tonna egy fordulóval. Az A nem jó, mert fentebb bizonyítottam, hogy elbírják. A B sem jó ugyanebből az okból. A C sem jó mert a 3 teherautó meg kevés lenne. A D a jó szerintem. Sok sikert!

2012. dec. 30. 21:38
 6/7 anonim válasza:

{[(97 264 : 8 + 1 284 200 : 100) : 1000 · 7 + 947] · 100} :

({[27 000 : 54 · (200 + 30 · 60) – 937 000] : 45 – (24 · 25 – 200)} : 20) =

1) 97264:8=25000

2) 1284200:100=12842

3) Ezeket összeadni= 37842

4) Ezt osztani 1000-rel= 37,842

5)37,842 szorozva 7-tel= 264,894

6) 264,894 + 947 = 1211,894

7) Ez szorozva 100-zal = 121189,4

Ezzel meg is van az első zárójel eredménye (Ha ez alapján füzetben is számoljátok, akkor érdemes bekarikázni mert később kelleni fog)

8) 30 szorozva 60-nal = 1800

9) +200 = 2000

10)27000 : 54= 500

11) Ezt megszorozzuk a zárójel eredményével 500 szorozva 2000= 1 000 000

12) 1 000 000 - 937000= 63000

13) Másik zárójel: 24 szorozva 25-tel = 600

14) Ebből 200 = 400

15) 63000 : 45 = 1400

16) Ebből a zárójel eredménye vagyis 1400 - 400= 1000

17) 1000 : 20 = 50 Ezzel megvan a 2. zárójel eredménye is. 18)121189,4 : 50 = 2423,788

Helyes válasznak ugyan nem jó, mert egyik állítás sem igaz rá, de a tanár/tanárnő látja hogy foglalkoztál vele :)

2012. dec. 30. 22:04
 7/7 Ullrich János válasza:
Kérem, hogy erre a kérdésre senki ne válaszoljon, mert ez egy internetes matematika feladatsor egyik fordulója. A kedves anyuka vagy apuka meg ne nevezze be a gyereket ilyen vetélkedőre, ha hozzá se tud szagolni senki a családból. A feladatokat a gyermeknek kell egyedül megoldania, segíteni nem így kell neki. Ez kimeríti a csalás fogalmát. Köszönettel a verseny egyik szervezője.
2013. jan. 3. 21:29