Kémia feladat? Lehet, hogy egyszerű, de nem jövök rá.


Mi annak a fémnek az atomtömege, melynek nitrátját hevítve nitrogén-dioxid és oxigén távozik, és a fém-nitrát tömegének 41,3%-át veszíti el. A fém kétvegyértékű.


Felírtam mindent amit tudtam, kiszámoltam 3 féleképpen, de egyiknél sem jött ki két vegyértékű fém(43g/mol is kijött, az semmi, a másiknál Al jött ki, a harmadikra megint semmi) :S Nincs több ötletem


2012. dec. 28. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

tuti, hogy a 41,3%-át veszíti el ?:S

mert én kiszámoltam, de így nekem 176,2 g/mol-ra jött ki az atomtömeg, ami nincs...

2012. dec. 28. 19:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó lehet az első válaszoló megoldása, szvsz:


X(NO3)2 ----> X + 2 NO2 + O2


2 NO2 + O2 = 2 * 46g + 32g = 124g


X (100-41,3)%

124g 41,3%


X = 124g * 58,7% / 41,3% = 176,24g, ami lehet a [176]lutécium*, így a kiindulási anyag lehetett a Lu(NO3)2, ezért a reakció pillanatszerűen játszódhat le, ugyanis a só hevítés hatására "robbanhat".


*az izotópra gondoltam a [...]-val

2012. dec. 28. 23:59
 3/3 anonim ***** válasza:

X (100-41,3)%

124g 41,3%


jobban áttekinthetőbben:


X úgy aránylik a (100-41,3)% -hoz, mint

124g aránylik a 41,3% -hoz

2012. dec. 29. 00:01