Ugyanabból az anyagból két különböző töménységű oldat áll a rendelkezésünkre, mégpedig 20 liter 45%-os és 30 liter 60%-os. Hány %-os oldatot tudunk előállítani összekeverésükkel?

Előre is köszönöm a választ :)

2012. dec. 25. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Kapsz 50 liter 54%-ost.
2012. dec. 25. 22:57
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél 20 liternek a 45%-a az adott anyag, tehát itt 9 liter van belőle.

A másodiknál a 30 liternek a 60%-a az adott anyag, tehát itt 18 liter van belőle.

Vagyis összesen 9+18=27 liter van az adott anyagból.

A teljes keverék pedig 20+30=50 liter.

Tehát az 50 liter keverékben van 27 liter az adott anyagból. Vagyis 27/50=54%-os lesz asz oldat.

2012. dec. 25. 22:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Ennyi?! Nemááár D: köszönöm szépen :)
2012. dec. 25. 23:03
 4/4 fffffffffffffff válasza:

Egyenletet felírva:

20x45+30x60=50xX

(20literx45%+30literx60%=50literxX%)

X-re megoldva: X=54%

2016. nov. 6. 15:43