Előre is köszönöm a választ :)2012. dec. 25. 22:48
2/4 anonim válasza:
Az elsőnél 20 liternek a 45%-a az adott anyag, tehát itt 9 liter van belőle.
A másodiknál a 30 liternek a 60%-a az adott anyag, tehát itt 18 liter van belőle.
Vagyis összesen 9+18=27 liter van az adott anyagból.
A teljes keverék pedig 20+30=50 liter.
Tehát az 50 liter keverékben van 27 liter az adott anyagból. Vagyis 27/50=54%-os lesz asz oldat.
3/4 A kérdező kommentje:
Ennyi?! Nemááár D: köszönöm szépen :)
2012. dec. 25. 23:03
4/4 fffffffffffffff válasza:
Egyenletet felírva:
20x45+30x60=50xX
(20literx45%+30literx60%=50literxX%)
X-re megoldva: X=54%