Hogy kell matekból keveréket számítani? Nagyon fontos. Lent.


Így szól a feladat: "30%-os és 15%-оs alkoholból 20%-оsat" kell keverni. Mennyi a keverési arány?"


Ezt hogy kell kiszámolni? Légyszi segítsen valaki, nagyon fontos lenne. Köszi.


2012. dec. 20. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
30x+15y=20(x+y)
2012. dec. 20. 15:58
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem értem....:S ebből hogy kapom meg, hogy melyikből mennyit kell keverni?
2012. dec. 20. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:
keverési arány = x/y
2012. dec. 20. 18:39