Fontos! Fizika feladatban segítene valaki?


A tanár kiadta ezt a feladatot, hogy meg kéne tudnunk oldani fizikaórán, de nem nagyon tudom, hogy melyikhez miként kéne hozzákezdeni...


[link]


Tudtok segíteni?



2012. dec. 20. 01:47
 1/8 anonim ***** válasza:
"Házi feladat" kategória.
2012. dec. 20. 05:50
 2/8 A kérdező kommentje:

Több száz kémiházit segítettem itt megírni az embereknek, de az én házimhoz SENKI SE SEGÍT.


Kösz.

2012. dec. 20. 15:49
 3/8 anonim ***** válasza:

2.

Tehát akkor 100 méter szabadesés 10/6 m/s^2 gyorsulással.

Ha nincs kezdősebesség(szabadesésnél), akkor

h=a/2*t^2

azaz 100=(10/6)/2*t^2

100=10/12*t^2

1200=10*t^2

t=gyök120 kerekítve=10,96

2012. dec. 20. 17:30
 4/8 anonim ***** válasza:

5.

Egyenletes körmozgás dinamikai feltétele,hogy a tömegpontra ható erők eredője merőleges legyen a sebességére.Az eredő erő a kör középpontjába mutat.

r=30cm=0,3m

T(periódusidő)=2 sec

Ebből a a golyó sebessége:

v=s/t=(2*0,3m*pí)/2=0,6*pí/2

A sebességből és a sugárból ki lehet számolnia gyorsulást.

a(centripetális)=v^2/r=(0,6*pí/2)^2/0,3

A testre ható erő pedig:

F=ma=0,05*(0,6*pí/2)^2/0,3 =0,15N

2012. dec. 20. 17:38
 5/8 bongolo ***** válasza:

1.

Vektoriális szorzat:

c = a×b

a = (a1, a2, a3) stb.


c1 = a2·b3 - a3·b2

c2 = a3·b1 - a1·b3

c3 = a1·b2 - a2·b1


vagyis:

a1 = 2·1 - 3·0 = 2

stb.

2012. dec. 20. 17:52
 6/8 bongolo ***** válasza:

3.

A munkavégzés az elmozdulás-vektorral párhuzamos erőkomponens szorozva a megtett úttal.


W = F·s


Namost ha F vektor és s is vektor, akkor is az előző képlet van, csak skalárszorzatot kell csinálni.


Elmozdulás-vektor:

s = (2, -3, 1)

Erő-vektor:

F = (15, 20, 25)


W = F·s = 15·2 + 20·(-3) + 25·1 = -5 J


Negatív munka azt jelenti, hogy az erő fékezte a testet.


---


Megjegyzés:


Ez a W=F·s skalárszorat képlet így jön ki:


Egy vektor (F) másik irányú vetületének hossza úgy jön ki, hogy vesszük a másik irány (s) egységnyi hosszú irányvektorát:

e = s/|s|

És ezt skalárszorozzuk az F vektorral:

Fv = F·s/|s|

A vetület hossza ez az Fv szám lett.


A végzett munka pedig az erő nagysága szorozva az úttal:

W = Fv·|s|

W = (F·s/|s|)·|s|

W = F·s             (itt F és s is vektorok)

2012. dec. 20. 18:16
 7/8 bongolo ***** válasza:

4.

Harmonikus rezgőmozgásnak ezek a képletei:


A pillanatnyi kitérés:

x(t) = A·sin(ωt)

A pillanatnyi sebesség a kitérés idő szerinti deriváltja:

v(t) = A·ω·cos(ωt)

A pillanatnyi gyorsulás a sebesség idő szerinti deriváltja:

a(t) = −A·ω²·sin(ωt)


Ha nem tanultatok deriválni, akkor a fentieket csak be kell magolni. Ha tanultatok, akkor meg csak az x-et kell tudni, a többi kijön.


Látszanak belőlük a maximumok is:

Maximális kitérés (Amplitudó): A

Maximális sebesség: A·ω

Maximális gyorsulás: A·ω²

(Nem -A·ω², mert ha a sin() éppen -1, akkor lesz maximális.)


Most A=3 cm, T=2 s

Ilyen képleteket is kell még tudni:

Periódusidő: (ennyi idő alatt csinál egy rezgést)

T

Frekvencia: (ennyi rezgést tesz meg másodpercenként)

f = 1/T

Körfrekvencia: (ennyi radiánt tesz meg másodpercenként)

ω = 2π·f = 2π/T


ω = 2π/2 = π (1/s)


Vmax = A·ω = 3π cm/s

2012. dec. 20. 18:27
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2012. dec. 20. 19:49