Indulástól 100 méteren át 300 N erővel húzza gyorsulva a 200 kg tömegű szánt egy dámszarvas a havon. Mekkora a gyorsítási munka és a súrlódási erő munkája, ha a súrlódási tényező μ=0, 035?

Fizika! Kérlek segítsetek! :)
2012. dec. 17. 20:30
 1/2 bongolo ***** válasza:

F = 300 N

s = 100 m

m = 200 kg

N = m·g = 200 N (nyomóerő) (g=10 m/s²-tel számolva)

A súrlódási erő: Fs = µ·N = ... (számold ki)


Az erő által végzett munka általános képlete: W=F·s

Így a súrlódási erő munkája: Ws = Fs·s = ...


A súrlódási erő ellentétes irányú a mozgással, ezért a szánkót az F-Fs eredő erő gyorsítja. Így a gyorsítási munka:

W = (F-Fs)·s = ...

2012. dec. 17. 23:18
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. dec. 18. 18:15