Segítsen valaki? Kérlek. Valaki le tudná vezetni?

1. Az x melyik értékeire igaz: a.) 2^x-1=64 (kettö az x minusz elsőn) b.) 2^1-x=64 (kettő az 1minusz "x"ediken) c.) 2^x-6=64 (kettő az x minusz 6dikon)

2012. dec. 16. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

a) 2^(x-1)=64=2^6

az alap elhagyható, mert a függvény szigorúan monoton nő

ekkor x-1=6

x=7


b) 2^(1-x)=64=64=2^6

ugyanaz, mint az a feladatnál.

1-x=6

x=-5


c) 2^(x-6)=64=64=2^6

itt is ugyanúgy

x-6=6

x=12

2012. dec. 16. 17:44
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszőnöm.
2012. dec. 16. 17:45
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy háromszög oldalai: "a", "a*gyök2", "a*gyök3. Határozza meg a 3szög legnagyobb szögét.
2012. dec. 16. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Két észrevételem van: 1) Ezek rettenetesen egyszerű feladatok. 2) Iszonyú lusta ember lehetsz, ha nem vagy képes leülni, 5 perc alatt megérteni az anyagot, majd megoldani a feladatokat. Remélem diplomát nem akarsz, mert akkor a falnak megyek.
2012. dec. 17. 13:38
 5/7 A kérdező kommentje:
hiányoztam 2 hetet és a tanár közölte,h következő óra csináljam meg.
2012. dec. 17. 15:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Am meg ha olyan bórzasztóan egyszerű akkor miért nem írtad le a megoldást? Könnyebb oltogatni a másikat,mint segíteni neki.!
2012. dec. 17. 15:51
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi hogy mellém álltál.
2012. dec. 19. 17:16