Matek házi? (Megoldanátok? )

0,23ha + 4700___ = 0,7ha

2012. dec. 16. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Átváltásokat tanultál, ugye? 1 hektár hány négyzetméter?

Az ismert mennyiségeket váltsd át m^2-re, és máris látni fogod a megoldást. :)

2012. dec. 16. 10:25
 2/4 A kérdező kommentje:

1 ha az 10 000 négyzetméter nem?

De a többit nem tudom átváltani

én ehhez nagyon hülye vagyok:(

2012. dec. 16. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


1 ár (pl. 10*10 m-es négyzet 10*10) 100 négyzetméter.

A hekto 100-at jelent. (Pl. hektoliter=száz liter.)

A hekto (azaz száz) 100 négyzetméteres ár 100*100=10000 négyzetméter (ahogy helyesen írtad is).


A 0,23 ha (hektár, ami "spórolosan" a hektoár rövidítése) 0,23*10000=2300 négyzetméter.

A 0,7 ha pedig 0,7*10000=7000 négyzetméter.

Hány négyzetmétert kell adni 2300 négyzetméterhez, hogy 7000 négyzetméter legyen (azaz mennyi a hiányzó különbség)? 7000-2300=4700 négyzetméter. Vagyis a 4700-as mérőszámhoz a négyzetméter mennyiség hiányzik.


Más menettel (ez inkább "matekos"), nem annyira találgatós:

0,23*ha + 4700*x = 0,7*ha

Az egyenlőség nem változik, ha mindkét oldalból elveszünk 0,23 ha-t.

4700*x=0,7*ha-0,23*ha

Végezzük el a jobb oldalon kijelölt műveletet: 0,7ha-0,23ha=0,47ha.

Vagyis 4700*x=0,47*ha

Szintén nem változik az egyenlőség, ha mindkét oldalt elosztjuk 4700-zal.

x=0,47*ha/4700

A jobb oldalon elvégezve a műveletet: 0,47/4700=0,0001*ha

És 1 hektár tízezred része 1 négyzetméter.

2012. dec. 16. 11:15
 4/4 anonim ***** válasza:
37%

Ez szép válasz volt, Pinkó. :)


Kérdező, ne legyél ennyire negatív; a matek az egyik legjobb tantárgy a világon, csak rá kellene kattannod. Ehhez az egyik út a száraz magolás, ami nehéz ugyan, de minden egyes sikerélmény (megoldott feladat, megértett összefüggés) után jobban fogod kedvelni a dolgot. A másik út, ami szerintem kell az első mellé, a játék; ajánlok neked néhányat egy weboldalról, válogass kedvedre:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ne tévesszen meg, hogy milyen korosztálynak ajánlják az egyes játékokat; nagyobbak és felnőttek is szoktak játszani ezekkel, még én is. :)

2012. dec. 18. 10:34