Ha kétféle töménységű szeszt: 50%-osat és 30%osat öntünk össze, mennyit vegyünk az egyikből és a másikból, hogy 30liter 34 %-os oldatot kapjunk?


a megoldás menete érdekelne...

köszönöm szépen előre is :)


2012. dec. 15. 13:16
 1/3 PósánéAnita ***** válasza:
100%

megpróbálok táblázatot készíteni:

oldat tömege tömegszázalék oldott anyag tömege

1.old x 50 x*50/100

2.old 30-x 30 (30-x)*30/100

keverék 30 34 .34*30/100


az oldatok tömege összeadódik, ezért az x és 30-x,

az egyenlet az oldott anyag tömegekből jön. A két oldatét összeadva megkapjuk a keverékét. ebből x=6.

ha nem elég részletes kérdezz rá, amit nem értessz!

2012. dec. 15. 14:07
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Keverési egyenlet: m1*w1+m2*w2=m3*w3

amiben

m1=egyik kiindulási oldat tömege/térfogata...

w1=százalékos összetétele

m2=másik kiindulási oldat tömege/térfogata...

w2=százalékos összetétele

m3=keletkezett oldat tömege/térfogata...

w3=százalékos összetétele

A feladat alapján:

m1=x

w1=50

m2=30-x

w2=30

m3=30

w3=34

Visszahelyettesítve a keverési egyenletbe:

50x+30(30-x)=30*34

2012. dec. 15. 14:27
 3/3 A kérdező kommentje:

ááá értem

köszönöm szépen :)

2012. dec. 15. 19:32