Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elakadtam a matek házimban....

Elakadtam a matek házimban. Mi a válasz? Feladat lent

Figyelt kérdés

A 8. A osztályba 36 tanuló jár. Az előző tanév végén az osztály részének matematika jegye nem volt rosszabb négyesnél, míg az osztály 75%-ának matematika jegye nem volt jobb négyesnél. Válaszolj a következő kérdésekre, és írd le a megoldás menetét is!


A, Az osztály hány tanulójának volt matematikából négyese hetedik végén?



B, Hány tanulónak volt ötöse matematikából hetedik végén?



Az osztály tanulói közül hetedik végén nem bukott meg senki matematikából, és háromszor annyian kaptak hármast, mint kettest.

C, Az osztály hány tanulójának volt hármasa hetedik végén matematikából?



2012. dec. 13. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha esetleg jól írnád le a feladatot, még tudnánk is segíteni.


"Az előző tanév végén az osztály részének matematika jegye nem volt rosszabb négyesnél(...)"


Mekkora része? Az kellene.:)


A B az 9, de a másik kettőhöz kellene, amit kihagytál.

2012. dec. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

netről másolom mert felvételis feladatos házit kaptunk és ugye ez tört és azt nem másolta ki 4

-

9 am amit kihagytam

2012. dec. 13. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor 4/9-ed?:)
2012. dec. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha igen, akkor:


A.) 7

B.) 9

c.) 15


Le is vezetem, mert kell az is.:)


Az osztály 4/9-ének nem rosszabb a jegye négyesnél, tehát 4-es vagy 5-ös. Így összesen 16 embernek lett négyes vagy jobb. Az osztály 75%-ának 4-es vagy annál rosszabb, tehát 25%-nak lett ötös. Az 9 fő.

Ebből következik, hogy 16-9= 7 embernek négyes.


Így marad 20 ember, akinek 1-es,2-es vagy 3-as. Bukott tanuló nincs, tehát 20 embernek lett 2-es vagy 3-as. Mivel háromszor annyi hármas van mint kettes, ezért a 20-nak 3/4-e hármas, 1/4-e pedig kettes. Húsznak a 3/4-e pedig 15. :)

2012. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen amúgy...
2012. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen azért nem köszöntem meg hamarabb mert csak most tudtam feljönni de mégegyszer köszi
2012. dec. 14. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!