Hogyan kell ezt kiszámolni (részletesen)? 3a-3a/ (2a+1) =4a/ (a+1)


2012. dec. 10. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Először közös nevezőre hozunk.

(3a(2a+1)(a+1))/((2a+1)(a+1))-(3a(a+1))/((2a+1)(a+1))=(4a(2a+1))/((2a+1)(a+1))

3a(2a+1)(a+1)-3a(a+1)=4a(2a+1)

6a^3+9a^2+3a-3a^2-3a=8a^2+4a

6a^3-2a^2-4a=0

6a^2-2a-4=0

a1,2=2/12+-(gyök alatt(4+96))/12

a1,2=2/12+-10/12

a1=2/12+10/12=12/12=1

a2=2/12/-10/12=-8/12=-2/3

Tehát a1=1

a2=-2/3

2012. dec. 10. 17:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Közös nevezőre hozol:


(6a^2) / (2a+1) = 4a / a+1


Beszorzol (2a+1)-el, majd (a+1)-el:


6a^3 - 2a^2 + 4a = 0


Kiemelsz a-t.


a(6a^2 - 2a + 4) = 0


a=0


(6a^2 - 2a + 4) = 0


a=-2/3


a=1


Szóval


a=0

a=1

a=-2/3

2012. dec. 10. 17:46