2012. dec. 10. 14:08
1/2 anonim válasza:
Először közös nevezőre hozunk.
(3a(2a+1)(a+1))/((2a+1)(a+1))-(3a(a+1))/((2a+1)(a+1))=(4a(2a+1))/((2a+1)(a+1))
3a(2a+1)(a+1)-3a(a+1)=4a(2a+1)
6a^3+9a^2+3a-3a^2-3a=8a^2+4a
6a^3-2a^2-4a=0
6a^2-2a-4=0
a1,2=2/12+-(gyök alatt(4+96))/12
a1,2=2/12+-10/12
a1=2/12+10/12=12/12=1
a2=2/12/-10/12=-8/12=-2/3
Tehát a1=1
a2=-2/3
2/2 anonim válasza:
Közös nevezőre hozol:
(6a^2) / (2a+1) = 4a / a+1
Beszorzol (2a+1)-el, majd (a+1)-el:
6a^3 - 2a^2 + 4a = 0
Kiemelsz a-t.
a(6a^2 - 2a + 4) = 0
a=0
(6a^2 - 2a + 4) = 0
a=-2/3
a=1
Szóval
a=0
a=1
a=-2/3