SOS matek rejtvény! Adjuk meg a √2;√2 a negyedik hatványon;√2 a nyolcadik hatványon;√2 a tizenhatodik hatványon . Sorozat legnagyobb olyan tagját amyely kissebb mint 1, 001!?

2012. dec. 9. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

√2=√2=1,41

√2^4=4

√2^8=16

√2^16=256


A sorozat a gyök kettő előtt is folytatódik? Vagy hogy van?

2012. dec. 9. 14:38
 2/5 A kérdező kommentje:
az első szám előtt nincs szorzat csak Sorozat legnagyobb olyan tagját amely kissebb 1.001-nél
2012. dec. 9. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:

De nem szorzat, hanem sorozat.

Melyik a sorozat első tagja? Gondolom nem a gyök kettő, hanem az már egy sokadik tag, ugye?

2012. dec. 9. 18:36
 4/5 A kérdező kommentje:
√2 az első tag a matek könyvbe úgy van és jönnek sorba a többi számok és meg kell adni a legnagyobb tagot ugye ami kissebb mint 1,001 /én egyáltalán nem értem ezt/ ha tudod ir már le köszi!
2012. dec. 9. 20:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Így nem nagyon értem az egész feladatot!

Mert ha gyök 2 az első tag, és így van a sorozat, akkor minden tagja nagyobb lesz, mint 1,001, tehát értelmetlen az egész feladat.

2012. dec. 9. 20:34