Kémia házi! Valaki segítene megoldani?


1.

Számítsd ki,hány g szén-tetra klorid keletkezik 32 g metán halogénezésekor!Írd fel a reakcióegyenletet!

2.

Írd le az oktán összes lehetséges láncizomerét és azok elnevezését!

3.

Milyen kénfogatú klórgáz szükséges 48 g metánhoz,ha metil-kloridot állítunk elő?

4.

Hány lehetséges termékünk van a hexán krakkolása során?

5.

Írj 2 olyan reakcióegyenletet,amelyek segítségével 2 butént tudunk előállítani! Nevezd el a felhasznált és a keletkezett anyagokat!

Légyszi,ezen múlik,hogy át megyek-e vagy sem.

Köszönöm szépen



2012. dec. 8. 15:30
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

CH4 + 4Cl2 = CCl4 + 4HCl

m(CH4)=32 g

M(CH4)=16 g

n(CH4)=32/16=2 mol

1 mol metán klórozásakor 1 mol szén-tetraklorid keletkezik.

2 mol metán klórozásakor 2 mol szén-tetraklorid keletkezik.

n(CCl4)=2 mol

M(CCl4)=154 g/mol

m(CCl4)=2*154=308 g

308 g szén-tetraklorid keletkezik.


2.

Ez itt nem megoldható.


3.

Mi az a kénfogat?


4.

Ezt sem megoldható itt.

2012. dec. 8. 16:20