Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a hiba ezekben a mondatokban?

Mi a hiba ezekben a mondatokban?

Figyelt kérdés

Az egyszerű és a folyamatos múltat vesszük,de a házival kapcsolatban összekeveredtem egy kicsit.

Philip was washing the car while the fire started.

Neil was studying when his sister was listening to music.

Dad was repairing the TV while mum cooked dinner.

- itt nem úgy van, hogy anya feltehetőleg előtte is és utána is főzött, tehát azt is át kéne tenni folyamatosba, nem?

Akkor: Azt tanultuk, hogy a while után mindig folyamatos múlt van, de pl. ott az elsőnél nem lehet, mert a kezdő-befejező igék nem lehetnek folyamatosak, mert nem "elkezdődgetett", hanem elkezdődött.

A többinél pedig egyszerűen nem tudom eldönteni, melyiket kéne megváltoztatni Thanx for the help! :*



2012. dec. 7. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

"as" és "while" után folyamatos, "when" után egyszerű múlt dukál - tehát

az első mondat: P. éppen a kocsit mosta (ez a folyamatos, ez jó:), AMIKOR (when) tűz ütött ki (ez a befejezett, és persze ez is jó, csak a kötőszó lett elírva:)

Ha "while"-t akarsz használni, nem köll a "when", és akkor így fest a mondat:

While P. was washing the car, the fire started.

Ha megfordítod a mondatot, nem köll a vessző:

The fire started while P. was washing the car.

Ugyanígy, ha "when"-nel kezdesz mondatot, kell a vessző, ha Philippel, nem köll vessző a két mondat közé:)


A második és harmadik mondatban mindkettőben a múltban történt párhuzamos cselekvések vannak, ezért itt minden folyamatos.

Neil tanult, mialatt a tesója zenét hallgatott.

Apa a tévét javította, mialatt anya főzött.


Neil was studying while his sister was listening to music.

Dad was repairing the TV while mum was cooking dinner.


Hirtelen ennyi, ha valamit nem értesz, kérdezz nyugodtan. Egyik kedven témám. :)

2012. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Óóóó, értem :D

Ezt akkor megjegyeztem, hogy a 'when' után egyszerű múlt kell ,a 'while' és az 'as' után pedig folyamatos:)

Nagyon köszönöm :)

2012. dec. 7. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyik esetben egyidejű folyamatos cselekvés van (a lényeg az egyidejűség!!), a másik esetben a folyamatos cselekvés közben következett be valamilyen esemény.

I was cleaning the room when he entered.

Az előző hozzászóló jól írta le neked az összefüggéseket.

2012. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Philip was washing the car when the fire started.

Neil was studying while his sister was listening to music.

Dad was repairing the TV while mum was cooking the dinner.


When he was reading, she was watching soccer. - általában

2012. dec. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek. :)
2012. dec. 9. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!