Sziszka7249 kérdése:

A 160 és a 108 összes osztói? A 9 és a 12 többszörösei?


2012. dec. 6. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérlek segítsd megoldani a házimat. Előre is köszönöm és ilyesmi. Ugye ezt is odagondoltad?


Legalább kezdd el, akkor segítek szívesen.

2012. dec. 6. 15:28
 2/2 anonim válasza:

felbontod prímtényezők szorzatává a két számat:)

160=2*2*2*2*2*5

108=2*2*3*3*3

9=3*3

12=2*2*3

160 és 108 osztói 2,2*2

többszörösei a 9-nek és 12-nek 36,72,108

2012. dec. 6. 16:17