Sziasztok,elméletileg van megoldása ennek a logaritmusnak nekem mégis sikerült kétféleképp kapni ugyanazt a rossz eredményt:
Bocsi,ha valami nagy hülyeséget írtam,és köszi mindenkinek,aki segít!
2012. dec. 5. 19:32
1/2 BKRS válasza:
lg²(16x) -lg²(4x) = lg(10x² + 15x +186)^lg(4)
lg(16x)*lg(16x) -lg(4x)*(lg(4x) = lg(4) * lg(10x² + 15x +186)
Itt a hiba, helyesen:
(lg(4)+lg(4x))(lg(4)+lg(4x)) - lg(4x)lg(4x) = lg(4) * lg(10x² + 15x +186)
lg²(4) + 2*lg(4)lg(4x) = lg(4) * lg(10x² + 15x +186)
lg(4) + 2*lg(4x) = lg(10x²+15x+186)
lg(64x²) = lg(10x²+15x+186)
stb...
gondolom innen meg tudod oldani.
2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi,teljesen értem! Én egy kicsit lazábbra vettem ezt,gyorsan elintéztem :D
2012. dec. 5. 20:19