Valamit nagyon elrontottam, de mégis, hogy? :D (Logaritmus)


Sziasztok,elméletileg van megoldása ennek a logaritmusnak nekem mégis sikerült kétféleképp kapni ugyanazt a rossz eredményt:

[link]


Bocsi,ha valami nagy hülyeséget írtam,és köszi mindenkinek,aki segít!



2012. dec. 5. 19:32
 1/2 BKRS ***** válasza:

lg²(16x) -lg²(4x) = lg(10x² + 15x +186)^lg(4)

lg(16x)*lg(16x) -lg(4x)*(lg(4x) = lg(4) * lg(10x² + 15x +186)

Itt a hiba, helyesen:

(lg(4)+lg(4x))(lg(4)+lg(4x)) - lg(4x)lg(4x) = lg(4) * lg(10x² + 15x +186)

lg²(4) + 2*lg(4)lg(4x) = lg(4) * lg(10x² + 15x +186)

lg(4) + 2*lg(4x) = lg(10x²+15x+186)

lg(64x²) = lg(10x²+15x+186)

stb...

gondolom innen meg tudod oldani.

2012. dec. 5. 19:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi,teljesen értem! Én egy kicsit lazábbra vettem ezt,gyorsan elintéztem :D
2012. dec. 5. 20:19