Segítene valaki a fizika házimban? (8. osztály)

[link]
2012. dec. 3. 15:12
 1/5 A kérdező kommentje:

és még:

1.Egy motorkerékpár izzólámpája 1 perc alatt 150 c nagyságú töltés áramlik át. Mekkora erősségű elektromos áram halad át az izzón?

2. [link]


nagyon szépen köszönöm!:) kérlek segítsetek!!

2012. dec. 3. 15:22
 2/5 bongolo ***** válasza:

Az 5 V-os méréshatár azt jelenti, hogy a műszer legnagyobb kitéréséhez (ahova 5 van írva), 5V tartozik.

A 25 V-os méréshatár azt jelenti, hogy a műszer legnagyobb kitéréséhez (ahova 5 van írva), 25V tartozik.


A mutató 1,5-re tért ki. Amikor 5V a méréshatár, akkor ez tiszta ügy, hogy ez 1,5 voltot jelent. Szeritnem ki tudod szamolni azt is, hogy ha 25V a méréshatár, akkor mennyit jelent. Ha nem jössz rá kapásból, olvasd el megint amit fent í√tam.

2012. dec. 3. 15:46
 3/5 bongolo ***** válasza:

1.

Az áramerősség az a töltésáramlás sebessége. Vagyis ugyanúgy, mint a kocsi sebességénél, itt is osztani kell valamit az idővel. Mivel töltésáramlásról van szó, a töltést kell osztani az idővel.


- A percet át kell valtani másodpercbe

- A 150 Coulomb töltést el kell osztani az idővel (másodperc)

Ami kijön, az amper (A) lesz.

2012. dec. 3. 15:49
 4/5 bongolo ***** válasza:

2.

A függőleges tengelyen van a munka (W, joule), a vízszintesen a töltés (Q, coulomb). Köztük van egy egyenes.

Amikor az összefüggés képe egy egyenes, azt minek hívjuk? Az egyiket válaszd ki ezek közül:

- fordított arányosság

- lineáris (egyenes arányosság)

- négyzetes


Egyébként az összefüggés az, hogy W=Q·U ahol U a feszültség. Lehet, hogy ezt is oda kell írni...


A b) kérdéshez is ez az előbbi képlet kell.

Összetartozó értékek az ábráról leolvasva:

Amikor Q=5, akkor W=...

Amikor Q=10, akkor W=...


Mivel W=Q·U, ezért U=W/Q, ezt az osztást kellene elvégezni.


Ha bármelyiket nem tudod megoldani ez alapján, akkor egyrészt megállapítom rólad, hogy icipicit is utálsz gondolkodni, másrészt segítek.

2012. dec. 3. 15:56
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2012. dec. 3. 15:58