Kémia számolást aki érti Írna?


Nekem 2 feladatot kellene levezetni , mert nem értem. így szólnak a feladatok.


1.)10,0 m/m%-os, 1,09 g/cm3 sűrűségű kálium-hidroxid-oldatot 5,000 dm3-re hígítottunk. A keletkező oldat pH-ja 11,3 lett. Mekkora térfogatú a kiindulásnál vett 10,0 m/m%-os lúgoldat?


2.)mekkora térfogatú 5,0 m/m%-os 1,023 g/ cm3 sűrűségű kénsavoldatot elektrolizálnunk 3 órán át 10A áramerősségel , ha az elektrolízis végén az oldat 10 m/m % lett?


2012. dec. 3. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:

1.)

Új oldatra vonatkozó adatok:

pH=11,3

pOH=14-pH=2,7

[OH-]=10^-pOH=10^-2,7=0,002 mol/dm3=c(KOH)

V(oldat)=5,000 dm3

n(KOH)=V*c(KOH)=0,01 mol

M(KOH)=56 g/mol

m(KOH)=n(KOH)*M(KOH)=0,56 g

Eredeti oldatra vonatkozó adatok:

m/m%=10,0

100 g oldatban -> 10 g KOH

x g oldatban -> 0,56 g KOH

m(oldat)=(0,56*100)/10=5,6 g

ß(oldat)=1,09 g/cm3

V(oldat)=m(oldat)*ß(oldat)=6,104 cm3

Az oldat térfogata 6,104 cm3.

2012. dec. 3. 17:26
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. dec. 3. 20:11