Középsuli, érettségi előtt állóktól kérdezem, trapézos matematikai feladat, help?


Egy ABCD trapéz alapjainak hossza AB=7,2 cm, CD=4,8 cm. Egyik szár AD=3 cm. A két szár egyenesének metszéspontja M.

-Számolja ki a DM szakasz hosszát!

-A trapéz területének hány %-a a kiegészítő háromszög (MDC háromszög) területe?


Köszi a segítséget.


2012. dec. 1. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen x=AD. Az MDC és MAB hasonló háromszögekre a megfelelő oldalak arányát felírva:

4.8/x=7.2/(x+3)


elsőfokú lineáris egyenlet ez x-re, x megkapható.


területarány: x^2/((x+4.8)^2-x^2) újfent a hasonló háromszögek miatt, és használva, hogy

a terület a hasonlóság négyzetével arányos.

2012. dec. 1. 22:22
 2/3 anonim ***** válasza:
Javítás: x^2/((x+3)^2-x^2) a területarány, hiszen AD=3 volt a szár.
2012. dec. 1. 22:23
 3/3 A kérdező kommentje:

értem a kommentedet félig....... :) köszi :)


nem tudom, hogy fogok leérettségizni. :(

2012. dec. 1. 22:25