Egy ABCD trapéz alapjainak hossza AB=7,2 cm, CD=4,8 cm. Egyik szár AD=3 cm. A két szár egyenesének metszéspontja M.
-Számolja ki a DM szakasz hosszát!
-A trapéz területének hány %-a a kiegészítő háromszög (MDC háromszög) területe?
Köszi a segítséget.
2012. dec. 1. 22:07
1/3 anonim válasza:
Legyen x=AD. Az MDC és MAB hasonló háromszögekre a megfelelő oldalak arányát felírva:
4.8/x=7.2/(x+3)
elsőfokú lineáris egyenlet ez x-re, x megkapható.
területarány: x^2/((x+4.8)^2-x^2) újfent a hasonló háromszögek miatt, és használva, hogy
a terület a hasonlóság négyzetével arányos.
2/3 anonim válasza:
Javítás: x^2/((x+3)^2-x^2) a területarány, hiszen AD=3 volt a szár.
3/3 A kérdező kommentje:
értem a kommentedet félig....... :) köszi :)
nem tudom, hogy fogok leérettségizni. :(
2012. dec. 1. 22:25