Mekkora teljesítménnyel lehet egy 1000 kg tömegű személyautót 10 sec alatt 100km/h-ra gyorsítani állóhelyzetből?


2012. nov. 30. 10:36
 1/3 anonim válasza:
Olyan 130-140 lóerő körül saccolnám.
2012. nov. 30. 11:17
 2/3 bongolo ***** válasza:

Ha a gyakorlatban érdekel, akkor az első válasz a jó. Ha fizikapélda, akkor más lesz az eredmény:


A ...-okat számold ki itt alul:

m = 1000 kg

t = 10 s

v = 100 km/h = ... m/s

A végén az autó mozgási energiája:

E = 1/2·m·v² = ... J

A teljesítmény pedig, ha minderre az energiára t idő alatt etett szert:

P = E/t == .../10 = ... W = ... kW


Ha lóerő is érdekel (valószínű csak érdekességképpen, házifeladatban már nem kell lóerő), akkor a kW-ot szorozd meg 1,34-nel. Ne csodálkozz, ha csak 50 LE körüli értéket kapsz, nem pedig 140-et. A gyakorlatban van motormelegedés, súrlódás, légellenállás, ezek jól megnövelik a teljesítményigényt.

2012. nov. 30. 12:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2012. dec. 1. 09:10