2012. nov. 30. 10:36
1/3 anonim válasza:
Olyan 130-140 lóerő körül saccolnám.
2/3 bongolo válasza:
Ha a gyakorlatban érdekel, akkor az első válasz a jó. Ha fizikapélda, akkor más lesz az eredmény:
A ...-okat számold ki itt alul:
m = 1000 kg
t = 10 s
v = 100 km/h = ... m/s
A végén az autó mozgási energiája:
E = 1/2·m·v² = ... J
A teljesítmény pedig, ha minderre az energiára t idő alatt etett szert:
P = E/t == .../10 = ... W = ... kW
Ha lóerő is érdekel (valószínű csak érdekességképpen, házifeladatban már nem kell lóerő), akkor a kW-ot szorozd meg 1,34-nel. Ne csodálkozz, ha csak 50 LE körüli értéket kapsz, nem pedig 140-et. A gyakorlatban van motormelegedés, súrlódás, légellenállás, ezek jól megnövelik a teljesítményigényt.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2012. dec. 1. 09:10