Valamiért soha sem értettem az ilyen feladatokat. Esetleg elmagyarázná és megtudná oldani valaki?


Két pénztárgépben összesen 36.616-FT.-van. Amikor az első gépből áttettek a másikba 615 FT-ot , akkor az elsőben még mindig 384 FT-tal több maradt, mint a másodikban.


De most könyörgöm az se írják oda h mit kell kiszámolni. Tök hülyeség, nem is lessz rá sohasem szükségem. 8.-os vagyok amúgy..... Köszönöm előre is...


2012. nov. 27. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég sokszor lehet még hasonló feladatokra szükséged, de jelenleg is szükséged van rá, hogy jó jegyet kapj.


A kérdés az valószinüleg, hogy eredetileg mennyi volt a két pénztárgépben.


Kiszámolni meg úgy tudod, hogy két egyenleet irsz fel (mert két ismeretlent kell kideritened: az 1. és 2. gépben levö összegeket).


Az egyiket (1. gép) elnevezed X-nek, a másikat (2.gép) meg Y-nak.


Azt tudod, hogy összesen 36616 Ft van a kettöben összesen, tehát


X + Y = 36616


Azt is tudod, hogy ha az elsöböl elvesznek 615 Ft-ot, az (X-615), a másodikba meg beletesznek ugyanennyiit (Y + 615.

Ilyenkor az elsö gépben 348,cal több marad, mint a másodikban:


(X - 615) + 348 = (Y + 615)


Igy megvan a két egyenleted, az egyikböl ( célszerü az elsöböl) kihozod egyik oldalra az X-et (X = 36616-Y) és behelyettesited a második egyenletbe, kiszámolod Y értékét. Utána ezt az értéket megint behelyettesited az elsö egyenletbe és megkapod az X-et

2012. nov. 27. 19:12
 2/4 anonim ***** válasza:

a+b=36616 -->b=36616-a

a-615=b+615+384


a-615=36616-a+615+384

2a=38230


a=19115

b=17501


Tehát 1. kassza: 19115 ft

2. kassza: 17501 forint

2012. nov. 27. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:
A kérdező természetesen nagyon szépen köszöni a válaszokat.
2012. nov. 27. 21:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mostmár értegetem de jó párszor át kell néznem....
2012. nov. 28. 18:46