Nem értem! Elmagyarázná nekem valaki? Az ilyen tipusú feladatokat nem értem!


MATEMATIKA:

220 gramm 12%-os cukoroldathoz 80 gramm vizet öntünk. Hány százalékos oldatot kapun?


2012. nov. 20. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:

van 220 g 12%-os és van 80 g 0%-os(mert a víz semleges kémhatású ugyebár)


a feladatot felírhatjuk egyenlettel:

azt, hogy hány százalékos oldatot kapunk, jelöljük x-szel.

ha egy oldatnak meg van adva a tömege, és a tömegszázaléka, akkor azt a kettőt össze kell szorozni.

Mivel az egyik oldat 220 g , és 12%-os, így a 220-at megszorozzuk 12-vel. Mivel a vizet, ami egy oldat, hozzáöntjük, akkor a tömege hozzáadódik. Így a 80 g- ot hozzáadjuk a 220-hoz, így megkapjuk a keletkezett oldat tömegét. Mivel a tömeget meg kell szorozni a %-kal, és az új oldat %-a x így:


220 g * 12 + 80 g * 0 = (220+80)*x


2640 = 300x

8.8=x


Így a válasz: 80 g 8.8 %-os oldatot kell hozzáönteni.


Amúgy nem az ELTE-be jársz? A Feladatgyűjteményünkben pont ugyan ez van. Hányadikos vagy?

2012. nov. 20. 16:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Súlyozott számtani közép! (váltsunk át literre)

(0,22*0,12+0,08x0)/(0,30) =0.088 = 8.8 %

2012. nov. 20. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerinted 8. osztályban hol tanultunk súlyozott számtani közepet???! -.-
2012. nov. 20. 17:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Az teljesen mindegy, hogy tanulják vagy nem. Most megtanulja itt, és sokkal egyszerűbb lesz ilyen feladatokat oldani. Nem is kell értenie, csak tudni, hogy hova mit kell írni.
2012. nov. 20. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Oké, ez igaz, de ha órán az egyenletekkel, egyenlőtlenségekkel megoldható feladatokat tanulják, akkor nem tudom mit szólna a tanár, ha a dogában odafirkantana egy súlyozott számtani közepet! :D
2012. nov. 20. 18:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Teljesen értem és köszönöm. Véégre annyiszor átnéztem és gyakoroltam de nem értettem mostmmáár okéés!! :P :) Köszönőőm!! :p
2012. nov. 20. 20:45