Akarhanyszor probalom nem megy:{[(7/45+7/60-2/15):5/144-3 1/5(harom egegsz egy per ot)]*65/8}*4=?2012. nov. 26. 19:24
1/3 anonim válasza:
Először a legbelső zárójelben lévő műveleteket végzed el és haladsz szépen kifelé.
2/3 anonim válasza:
A végeredmény: 26
Részszámítások:
(7/45+7/60-2/15)=(28/180+21/180-24/180)=25/180=5/36
5/36 : 5/144 = 5/36 * 144/5 = 4
4-3_1/5 = 4 - 16/5 = 20/5 - 16/5 = 4/5
4/5 * 65/8 = 13/2
13/2 * 4 =26
3/3 A kérdező kommentje:
kossz de mar elkestetek:(
2012. dec. 1. 16:48