Nem tudom megoldani, segitenetek?

Akarhanyszor probalom nem megy:{[(7/45+7/60-2/15):5/144-3 1/5(harom egegsz egy per ot)]*65/8}*4=?

2012. nov. 26. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Először a legbelső zárójelben lévő műveleteket végzed el és haladsz szépen kifelé.
2012. nov. 26. 21:27
 2/3 anonim ***** válasza:

A végeredmény: 26


Részszámítások:

(7/45+7/60-2/15)=(28/180+21/180-24/180)=25/180=5/36


5/36 : 5/144 = 5/36 * 144/5 = 4


4-3_1/5 = 4 - 16/5 = 20/5 - 16/5 = 4/5


4/5 * 65/8 = 13/2


13/2 * 4 =26

2012. nov. 27. 19:37
 3/3 A kérdező kommentje:
kossz de mar elkestetek:(
2012. dec. 1. 16:48