Mi a megoldás? Milyen hosszú volt az út?

Egy turista az első nap megtette az út felét.Második nap a megmaradt út harmadát.A harmadik nap a megmaradt 15 km-t.

2012. nov. 26. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

I. nap: 1/2 = 3/6

II. nap: 1/2 * 1/3 = 1/6

III. nap: 15km = 2/6


I. nap: 22,5 km

II. nap: 7,5 km

III. nap: 15 km


Összesen: 45 km-es az út

2012. nov. 26. 18:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. nov. 26. 18:12