0,5 m hosszú fonál ingát nyugalmi helyzetben 90 fokkal kitérítjük majd elengedjük. Merkkora sebeséggel halad át nyugalmi helyzetén ha 1kg tömegű?

Köszönöm!
2012. nov. 25. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:

A helyzeti energiából tisztán mozgási lesz.

(Mivel a kötélerő végig merőleges a mozgás irányára, így az nem végez munkát.)

m*g*h=1/2*m*v^2

v^2=2gh

v=gyök(2gh), ami kb. 3,16 m/s.

2012. nov. 25. 21:43