2012. nov. 25. 10:31
1/3 anonim válasza:
Bal oldalon kiemeld a log3-at: log3 (x+(4-x))
log3(6-x)=log3(x+(4-x))
A logaritmus fgv. szigorú monotonitása miatt:
6-x=x+4-x
6-x=4
-x=-2
x=2
2/3 anonim válasza:
Az első válaszoló rosszul csinálta, rosszul használta az azonosságokat!
Jó megoldás:
log3 (x)+log3 (4-x)=log3 (x*(4-x)) Tehát itt szorzás van, nem pedig összeadás!!! Ez a logaritmus azonosságok felhasználásával számolható ki.
Ezután log3 (6-x)=log3 (x*(4-x))
log3 (6-x)=log3 (4x-x^2)
A logaritmus elhagyható, mivel a függvények szigorúan monoton nőnek.
6-x=4x-x^2, ezt rendezve: x^2-5x+6=0, amiből x=2 vagy x=3.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi és még értem is hogy mi miért van! :)
2012. nov. 25. 11:59