Ha f*g folytonos az x_0-ban, akkor igaz-e, hogy legalább az egyik közülük folytonos az x_0-ban?

Miért? Esetleg példa/ellenpélda?

2012. nov. 24. 00:50
 1/5 A kérdező kommentje:

Jó a következő példa?


f(x)=(x^2-9)/(x-3) --> nem folytonos, x=3-ban nem megszüntethető szakadása van

g(x)=(x^2-9)/(x+3) --> nem folytonos, x=-3-ban nem megszüntethető szakadása van

f(x)g(x)=(x^2-9)/(x-3)∙(x^2-9)/(x+3)=x^2-9 --> folytonos

2012. nov. 24. 01:08
 2/5 anonim ***** válasza:
Azok a szakadások megszüntethetőek, ha a limesszel helyettesíted a függvényértéket. Így ott is értelmezett függvényeket kapsz. Egyébként nem értelmezettek a 3,-3 pontokban és nincs értelme arról beszélni, hogy folytonosak-e ott?
2012. nov. 24. 11:47
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Akkor igaz vagy hamis az eredeti állítás? Legalább az egyik, vagy mindkettőnek (esetleg egyiknek sem) kell folytonosnak lenni,ahhoz, hogy a szorzatuk folytonos legyen?


Kérhetek rá példát?

2012. nov. 24. 11:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Az általad megadott f-et definiáld 0-nak az x=3-ban, a g-t pedig mondjuk 1-nek az x=-3-ban. Egyik sem folytonos a kérdéses pontokban, de a szorzatuk igen.
2012. nov. 24. 12:11
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


A szorzatuk hol folytonos? És miért?

2012. nov. 28. 21:15