Miért? Esetleg példa/ellenpélda?2012. nov. 24. 00:50
1/5 A kérdező kommentje:
Jó a következő példa?
f(x)=(x^2-9)/(x-3) --> nem folytonos, x=3-ban nem megszüntethető szakadása van
g(x)=(x^2-9)/(x+3) --> nem folytonos, x=-3-ban nem megszüntethető szakadása van
f(x)g(x)=(x^2-9)/(x-3)∙(x^2-9)/(x+3)=x^2-9 --> folytonos
2012. nov. 24. 01:08
2/5 anonim válasza:
Azok a szakadások megszüntethetőek, ha a limesszel helyettesíted a függvényértéket. Így ott is értelmezett függvényeket kapsz. Egyébként nem értelmezettek a 3,-3 pontokban és nincs értelme arról beszélni, hogy folytonosak-e ott?
3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
Akkor igaz vagy hamis az eredeti állítás? Legalább az egyik, vagy mindkettőnek (esetleg egyiknek sem) kell folytonosnak lenni,ahhoz, hogy a szorzatuk folytonos legyen?
Kérhetek rá példát?
2012. nov. 24. 11:52
4/5 anonim válasza:
Az általad megadott f-et definiáld 0-nak az x=3-ban, a g-t pedig mondjuk 1-nek az x=-3-ban. Egyik sem folytonos a kérdéses pontokban, de a szorzatuk igen.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
A szorzatuk hol folytonos? És miért?
2012. nov. 28. 21:15