Légyszíves ha valaki tudja segítsen, arra is kíváncsi vagyok hogy hogyan kell számolni...pls2012. nov. 23. 20:30
1/3 anonim válasza:
A+B=93 -->B=93-A
A+C=95 -->C=95-A
A+B+C=138 -->ebbe beírod a fentieket B és C helyére: A+93-A+95-A=138, ezt rendezve A=50.
Ebből B=43 és C=45
2/3 anonim válasza:
Anna es Csilla egyutt 95 kilo. Mellejuk felugrik Bea is, igy harman lesznek 138 kilosak. 138-bol kivonod a 95 kilot, igy mgkapod Bea sulyat. Bea tehat 43 kg.
Anna es Bea egyutt 93, abbol Beat mar tudod, tehat Anna 93-43=50 kilos.
Vegul Anna es Csilla eseteben Annat mar tudod, hogy 50, igy 95-bol 50-et kivonva megkapod Csilla 45 kilojat.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. nov. 23. 21:01