Ha Anna és Bea áll a mérlegre, akkor 93kg-ot mutat, ha Anna és Csilla, akkor 95kg-ot, ha mindhárman akkor 138kg-t. Hány kg a három lány külön-külön?

Légyszíves ha valaki tudja segítsen, arra is kíváncsi vagyok hogy hogyan kell számolni...pls

2012. nov. 23. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A+B=93 -->B=93-A

A+C=95 -->C=95-A

A+B+C=138 -->ebbe beírod a fentieket B és C helyére: A+93-A+95-A=138, ezt rendezve A=50.

Ebből B=43 és C=45

2012. nov. 23. 20:34
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Anna es Csilla egyutt 95 kilo. Mellejuk felugrik Bea is, igy harman lesznek 138 kilosak. 138-bol kivonod a 95 kilot, igy mgkapod Bea sulyat. Bea tehat 43 kg.

Anna es Bea egyutt 93, abbol Beat mar tudod, tehat Anna 93-43=50 kilos.

Vegul Anna es Csilla eseteben Annat mar tudod, hogy 50, igy 95-bol 50-et kivonva megkapod Csilla 45 kilojat.

2012. nov. 23. 20:37
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. nov. 23. 21:01