4
_____
cos^2 x - 5 tg^2 x =1
2012. nov. 22. 19:16
1/3 anonim válasza:
Ez egy tört akar lenni?
Ha igen, mi van a nevezőben?
2/3 A kérdező kommentje:
igen, egy tört akart lenni..:DD
a nevezőben cos^2 x van.
2012. nov. 22. 21:33
3/3 anonim válasza:
Átírod a tg^2x-et:
4/cos^2x-5*sin^2x/cos^2x=1
Beszorzol cos^2x-szel:
4-5*sin^2x=cos^2x
Mivel sin^2x+cos^2x=1:
4-5*sin^2x=1-sin^2x
Átrendezve:
3=4sin^2x
Innen sinx=(gyök3)/2 vagy sinx=-(gyök3)/2
Ezek pedig nevezetes szögfgv-értékek....