4

_____

cos^2 x - 5 tg^2 x =1



2012. nov. 22. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy tört akar lenni?

Ha igen, mi van a nevezőben?

2012. nov. 22. 19:54
 2/3 A kérdező kommentje:

igen, egy tört akart lenni..:DD

a nevezőben cos^2 x van.

2012. nov. 22. 21:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Átírod a tg^2x-et:

4/cos^2x-5*sin^2x/cos^2x=1

Beszorzol cos^2x-szel:

4-5*sin^2x=cos^2x

Mivel sin^2x+cos^2x=1:

4-5*sin^2x=1-sin^2x

Átrendezve:

3=4sin^2x

Innen sinx=(gyök3)/2 vagy sinx=-(gyök3)/2


Ezek pedig nevezetes szögfgv-értékek....

2012. nov. 23. 16:54