Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematikában a logikai szita...

Matematikában a logikai szita hogy müködik?

Figyelt kérdés
Egyrészt az érdekelne hogy általános érvénybe ha tudom háromhalmazos feladatban az egyses halmazokat és ha tudom a kétrészesek összegét akkor hogyan tudom kiszámolni a háromrészeset, és ha tudom a kettes réteget és a hármasat és abból hogy tudom kiszámítani a egyes réteg összegét...hasonlóan a kettesréteget?
2012. máj. 6. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Általánosan válaszolnék először.A feladatokat úgy adják meg, hogy tudjad alkalmazni az ehhez tartozó képleteket. Függetlenül, hogy hány halmazos a feladat, mindig közvetlenül két egyenlet jöhet szóba. Egyik amiben szerepel az U alaphalmaz, a másik amiben nem szerepel. Szűkebb értelemben ezt az utóbbit is nevezik "logikai szitának".

Konkrétan viszont nem értem a problémádat. Mit értesz kettesrétegen? A háromhalmazos feladat lényegében 7 diszjunkt halmazra bontható. Sz. Gy.

2012. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kiegészítő. Szándékosan kerültem a tulajdonképpeni logikai sziták leírását, mert feltételeztem, hogy a feladat kiírója már ismeri ezeket. Mind a kéthalmazos, mind a háromhalmazos feladatnál látható, hogy a "logikai szita" nem diszjunkt halmazokra van kimondva. Mind a kettőnek létezik a diszjunktos változata is, amit most leírnék.

Az egyesítés műveletét most itt és ideiglenesen jelölje U és a metszet műveletét ideiglenesen jelölje @.


|AUB|=|A@B|+|B\A|+|A\B|.


|AUBUC|=|A\(BUC)|+|B\(AUC)|+|C\(BUA)|+

+ |(A@B)U(C@B)U(A@C)|.


Tulajdonképpen az utóbbi halmaz a Venn-diagramon belső négy diszjunkt halmaz egyesítése. Így ezzel együtt már három ekvivalens egyenlet is leírható a háromhalmazos feladatnál.

Sz. Gy.

2012. máj. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!