Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ember legyen a talpán aki ezt...

Ember legyen a talpán aki ezt a feladatot megcsinálja, csak szólok hogy a gimnáziumban matektanárunk nem tudta megoldani, bár akkor érettségin hogy várják el tőlünk? Bár ez már egy másik kérdés.

Figyelt kérdés
Egy vízgyülytő medence lefelé keskenyedő csonkagúl alakú. Felső lapja 14m, az alsó 10m oldlú négyzet, mélysége 6m. Menyi víz fér bele? Menyi víz van benne ha csak fele magasságig van töltve? A feladatnak a másik részét nem tudta a tnárunk megoldani, az első az könnyű volt, úgyhogy aki megpróbálkozik vele az a második kérdéssel foglalkozzon mert az a neheze. Na kíváncsi vagyok van e olyan ember itt a gyakorin aki ezt megtudja oldani, az előtt megemelem a kalapom.
2012. nov. 21. 16:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mondanék még valamit. A feladat megoldását már én leírtam a 2. válaszban. Onnantól elő kellett volna venni a matekkönyvet, és a képletgyűjteményt. Megjegyzem, ezt előtte is meg lehetett volna tenni. Jó tanács a jövőre nézve: rajzold le ezeket a feladatokat, rengeteget fog segíteni.
2012. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nagyjából ezt is tettem, bár én úgy csináltam ahogy az előző válaszoló írta, úgy egyszerűbb, ráadásul arra magatól jöttem rá és csak miután már megoldottam a feladatot azután írta a válaszát.
2012. nov. 21. 20:21
 13/15 anonim ***** válasza:

> Nem pontosan másoltam ki a feladatot a könyvből.

-A helyesírás hiánya néha értelemzavaró, azt akartad írni:

Nem, pontosan másoltam ki a könyvből.

Egyébként valóban, rákeresve a

vízgyűjtő medence csonka gúla

szavakra a google kiadja a megoldást. Sokszor, így ez egy népszerű könyv lehet :)


Akkor alázd meg a tanárt - kérdezd meg, hogy ki tudja-e számolni, hogy hol a vízszint, ha félig töltjük tele (a max befogadott víztérfogat felét tesszük bele)


Ha ez könnyű, akkor legyen az a kérdés, hogy egy oldalán fekvő henger alakú tartályban hol a vízszint, ha térfogatának negyede van benne. (A fele túl könnyű lenne...) Nem, az már túl nehéz, legyen csak az, hogy mennyi folyadék van benne, ha 1/4 mélységig töltjük.


Ez középiskolás matekkal megoldható.

2012. nov. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Anyira nem akarok én belekötni, lehet érettségin meg rá leszek utalva.
2012. nov. 22. 06:05
 15/15 A kérdező kommentje:

" Az általad megfogalmazott feladat:

Mivel az oldalél lineárisan változik a magassággal,

akkor ha csak félig van töltve, akkor az oldalél

fent 12, lent 10m, a magasság meg 3m. Csak be

kell helyettesíteni a térfogat-képletbe." Na szóval én is így csináltam meg a feladatot, ez tünt a legegyszerűbbnek, erre a tanár bevágta hogy ez nincs bizonyítva, és bizonyítsam mert így érettségin nem fogadják el. Most hogy a francba bizonyítsam? Van ötletetek?

2012. nov. 22. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!