Adam 4 evvel idosebb mint a tesoja .3 ev mulva masfelszer idosebb lesz mint Az occse . Melyikuk hany eves?

2012. nov. 20. 19:04
 1/2 anonim válasza:
2012. nov. 20. 19:09
 2/2 anonim válasza:

most mulva

ádám x+4 x+7

tesolya x x+3


(x+3)*1,5=x+7

1,5x+4,5=x+7 /-4,5

1,5x=x+2,5 /*2

3x=2x+5 /-2x

x=5


az a most,mulva's dolgot táblázat ként írd fel.legalábbis mi úgy csináltuk:DD

2012. nov. 20. 22:43