Jefcsoss kérdése:

Van egy érintőtrapézunk, melynek egyik alapja 5 cm-es, és belé írható kör sugara 2 cm-es. Mekkorák a trapéz oldalai?

Azt már tudom, hogy a kör sugara miatt az egyik oldal 4 cm-es, de a többire nem jövök rá. Please help me, köszi
2012. nov. 19. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Határozatlan a feladat, valamilyen adat még kellene.

Nem húrtrapézről van szó?

2012. nov. 19. 22:14
 2/5 vurugya béla ***** válasza:

Ha az egyik oldal 4 cm, akkor ezek szerint derékszögű lehet? Csak nem írtad le a feladat szövegében?

Ekkor ugyanis az 5-ös alapot a kör két részre osztja, ezek közül az egyik 2 cm, a másik 3 cm. A másik alap legyen 2+x, ekkor a másik szár x+3 és derékszögű háromszöget levágva a trapézból ez lesz a Pitagorasz-tétele:


4^2+(3-x)^2=(3+x)^2


ebből x=4/3

azaz a kerület 50/3.

2012. nov. 19. 22:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom utálni, mikor még azt is ki kellene találni, hogy mi a feladat.

Ha a kérdező arra nem képes, hogy normálisan leírja a feladatot, akkor nyűglődjön vele egyedül.

2012. nov. 20. 00:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi ha érthetetlen, emiatt kérlek ne engem szidj. Ez a feladat, én sem vagyok hülye, hogy mást írjak.
2012. nov. 20. 06:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a lényeg, hogy az érintőtrapéz szemközti oldalainak összege egyenlő. De hiába írtam fel egyenleteket, csak azonosság jön ki. Tehát x helyére akármi kerülhet ez esetben
2012. nov. 20. 07:04