Azt már tudom, hogy a kör sugara miatt az egyik oldal 4 cm-es, de a többire nem jövök rá. Please help me, köszi2012. nov. 19. 20:54
1/5 anonim válasza:
Határozatlan a feladat, valamilyen adat még kellene.
Nem húrtrapézről van szó?
2/5 vurugya béla válasza:
Ha az egyik oldal 4 cm, akkor ezek szerint derékszögű lehet? Csak nem írtad le a feladat szövegében?
Ekkor ugyanis az 5-ös alapot a kör két részre osztja, ezek közül az egyik 2 cm, a másik 3 cm. A másik alap legyen 2+x, ekkor a másik szár x+3 és derékszögű háromszöget levágva a trapézból ez lesz a Pitagorasz-tétele:
4^2+(3-x)^2=(3+x)^2
ebből x=4/3
azaz a kerület 50/3.
3/5 anonim válasza:
Tudom utálni, mikor még azt is ki kellene találni, hogy mi a feladat.
Ha a kérdező arra nem képes, hogy normálisan leírja a feladatot, akkor nyűglődjön vele egyedül.
4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi ha érthetetlen, emiatt kérlek ne engem szidj. Ez a feladat, én sem vagyok hülye, hogy mást írjak.
2012. nov. 20. 06:58
5/5 A kérdező kommentje:
Az a lényeg, hogy az érintőtrapéz szemközti oldalainak összege egyenlő. De hiába írtam fel egyenleteket, csak azonosság jön ki. Tehát x helyére akármi kerülhet ez esetben
2012. nov. 20. 07:04