(x^2*e^x)/(x-1)=02012. nov. 19. 20:26
1/2 anonim válasza:
1:kikötöd, hogy x nem egyenlő 1-gyel
2:"Egy tört csak akkor nulla, ha a számlálója 0", vagyis x^2*e^x=0
3:"Egy szorzat csak akkor 0, ha valamelyik tényezője 0", vagyis
x^2=0
vagy
e^x=0
Utóbbi sosem nulla (csak mínusz végtelenben ,de az most nem érdekel)
Előbbi meg akkor 0, ha x=0
Vagyis a megoldás: x=0.
2/2 anonim válasza:
Eleve a nevezőnek nincs értelme, eldobhatod (azért érdemes feltenni, hogy x nem 1). Marad: egy A*B=0 egyenleted, ami csak akkor 0, ha vagy az A=0, vagy a B=0. Tehát x^2=0 vagy e^x=0. Namár, az e^x soha nem lesz 0 ebből az következik, hogy x^2=0. Innen azt hiszem triviális.