Hogyan lehet ilyen egyenleteket megoldani?

(x^2*e^x)/(x-1)=0
2012. nov. 19. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

1:kikötöd, hogy x nem egyenlő 1-gyel

2:"Egy tört csak akkor nulla, ha a számlálója 0", vagyis x^2*e^x=0

3:"Egy szorzat csak akkor 0, ha valamelyik tényezője 0", vagyis

x^2=0

vagy

e^x=0


Utóbbi sosem nulla (csak mínusz végtelenben ,de az most nem érdekel)


Előbbi meg akkor 0, ha x=0


Vagyis a megoldás: x=0.

2012. nov. 19. 20:33
 2/2 anonim ***** válasza:
Eleve a nevezőnek nincs értelme, eldobhatod (azért érdemes feltenni, hogy x nem 1). Marad: egy A*B=0 egyenleted, ami csak akkor 0, ha vagy az A=0, vagy a B=0. Tehát x^2=0 vagy e^x=0. Namár, az e^x soha nem lesz 0 ebből az következik, hogy x^2=0. Innen azt hiszem triviális.
2012. nov. 19. 20:37